У зв’язку з бойовими діями багато елеваторів на сході країни зруйновано, що призвело до нестабільності на ринку зерна. Це змушує по-новому поглянути на процес відновлення агропромислового комплексу і один із інструментів полягає у будівництві нових об’єктів. Проблем із проектуванням та фактичним будівництвом не виникне, адже багато підприємств використовують німецькі технології та відповідне обладнання.
Сертифікація елеваторів
Важливо після будівництва та введення в експлуатацію пройти процедуру сертифікації. Серед ключових параметрів елеваторів після проходження всіх перевірок слід виділити кілька моментів:
- склади підлогового зберігання;
- автоматизація процесів;
- наявність відвантаження на залізничний транспорт;
- наявність лабораторії;
- забезпечення відповідної техніки.
Запровадження модернізованих елеваторів ринку сприяє поліпшенню агропромислового сектора загалом. Тут https://map.ueex.com.ua/ можна вивчити нові підприємства з допомогою інтерактивної карти, проаналізувати пропозиції, і навіть оцінити географічне розташування. Нові об’єкти миттєво додаються на карту.
Обслуговування елеваторів
Сучасні та модернізовані елеватори повністю автоматизовані, що дозволяє заощадити на обслуговуючому персоналі. Багато процесів потрібно поставити, і залишається лише стежити за показниками, до того ж є автоматична система моніторингу, за допомогою якого надсилаються повідомлення про аварійні ситуації в тому чи іншому блоці.
Бажано, щоб персонал проживав поряд з елеватором, що дозволить максимально швидко дістатися місця роботи та вирішити проблеми. Виконання деяких завдань не вимагає від спеціалістів особливих навичок та знань, важливо розуміння того, що робити та дотримуватись правил, встановлених адміністративним корпусом.
Функціонування зернових елеваторів
Промисловий комплекс призначений для великої кількості завдань, пов’язаних із зберіганням та логістикою зернових культур. У конструкції враховано прийом, зберігання з попередньою обробкою та вивантаження. Функціональні можливості кожного елеватора відрізнятимуться залежно від його розташування, модифікації та особливостей автоматизації.
Особливу увагу при виборі об’єкта потрібно звернути на транспортну інфраструктуру, адже без неї жоден елеватор не може функціонувати нормально. Особливою популярністю користуються залізничні перевезення зерна, що є актуальним останнім часом у зв’язку з бойовими діями.
Де і як вибрати елеватор?
На сайті Української енергетичної біржі є інтерактивна карта, де кожен охочий може проаналізувати поточний список елеваторів та зробити вдалий вибір. Можна вибирати власників, область, діапазон тонн зберігання зерна, особливості відвантаження та багато іншого. У лівій частині є список актуальних елеваторів, а після вибору кожного об’єкта є детальні характеристики.
Додаткову інформацію завжди можна дізнатись у фахівців із служби підтримки. Вони досконально знають особливості роботи платформи, а також своєчасно реагують на будь-які зміни описів щодо кожного з елеваторів.